300 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ

Projektör Nedir? Artı ve Eksileri Nelerdir? Projektör Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Projektör Nedir? Artı ve Eksileri Nelerdir? Projektör Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

LED projektör günümüzde adından sıkça bahsettiren yeni nesil dış aydınlatma ürünleridir. Bu yazımızda sizlerle LED projektörlerin avantajları ve dezavantajlarından aynı zamanda eski tip halojen projektörle arasındaki farklardan ve kullanım alanlarından bahsedeceğiz.

LED Projektör Nedir?

LED projektörler genellikle dış mekan aydınlatmasında kullanılan aydınlatma ürünlerinden bir tanesidir. Dış mekan aydınlatmasında farklı çözümler sunan bu teknoloji, standart dış aydınlatma ürünlerine göre çevresel etmenlere karşı dayanıklı üretilmektedir.

LED Projektörlerin Kullanım Alanları Nerelerdir?

LED projektörler genellikle halı saha, bahçe aydınlatması, düğün, organizasyon vb. genel tüm dış aydınlatmalarda sorunsuz kullanılabilen son zamanların popüler aydınlatma ürünlerindendir. Ekonomik ve aynı zamanda ideal çözümleri ile sorun yaratmadan kullanılması ürünü daha cazip hale getirmektedir.

LED Projektör ve Halojen Projektör Arasındaki Farklar Nelerdir?

En çok akla takılan sorulardan bir tanesi olan eski tip halojen projektör ile LED projektörü detaylı bir şekilde kıyaslanmasıdır. Burada dış etmenlere karşı koruma sınıfı genellikle aynı seviyede olmasına karşın aydınlatma konusunda farkılar ortaya çıkmaktadır. İlk olarak projektörün aydınlatma saat ömründen bahsedecek olursak, halojen projektörler 3 bin ile 6 bin saat ömürleri var iken LED projektörlerde bu ömür 50 bin saati bulmaktadır.

İkinci olarak ise enerji harcama konusunu ele alacak olursak halojen projektörler yaklaşık 300-1.500 Watt arası enerji tüketirken, LED projektörler ise 10-150 Watt arası enerji tüketmektedir.

Diğer bir konu olan tamir konusu ise yukardaki artılarının yanında dezavantajlıdır.

LED projektörler bozulma sorası tamir imkanı olmayan ürünlerdir. Ancak halojen projektörleri ele alacak olursak tamiri oldukça kolaydır. Bunların yanı sıra halojen projektörler LED projektörlere göre daha uygun fiyatlarla cazip olanaklar sunmaktadır.

Ancak kullanım aşamasında daha fazla enerji tüketmesi sebebiyle halojen projektörler kullanım ömürleri ve tamir masrafları dahil edilerek LED projektörlere daha pahalı duruma gelecektir.

Sitemizde bu ürünü Aydınlatma > Armatürler > Projektörler kategorisinden incelenebilir, temin edebiirsiniz. Farklı marka ve güçlerde daha fazla LED Projektör çeşidi için kategorimizden LED Projektör ürünlerine erişim sağlayabilirsiniz.

LED PROJEKTÖR ÜRÜNLERİNİ İNCELEMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

Yorum Yapın

Tüm Hakları Saklıdır. © 2019
bursaeticaret